270,916 Unikalnych wizyt
Nawigacja
Strona główna
Dyrektor
Kontakt
Akustyk
Muzyk
Plastyk
Taniec
Zespoły śpiewacze
Galeria
Historia DK
Harmonogram pracy DK
Sale DK do wynajęcia
Szukaj
------------
Biblioteka
Historia Biblioteki
OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA
OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA

Kat4x4
Kat4x4

Dobra Rada
Dobra Rada

Solegro
Solegro

Powitanie
Witaj na stronie Domu Kultury.
Zaproszenie na konkurs piosenki
"Ocalić od zapomnienia" - dodatkowe informacje


Organizator dokona powtórnej weryfikacji  listy uczestników w dniu 23 października i wykreśli osoby, za które nie została dokonana wpłata akredytacyjna. (na czerwono)

Prosimy uczestników konkursu o przyjazd na 30 minut przed planowanym rozpoczęciem przesłuchań w poszczególnych kategoriach.
Godziny przesłuchań:
10.00 - 12.30 przesłuchania w I kategorii wiekowej
12.30 - 12.50 przerwa na obrady jury
12.50 - 15.05 przesłuchania w II kategorii  wiekowej
15.05 - 15.30 przerwa na obrady jury
15.30 - 17.00 przesłuchania w III kategorii  wiekowej
18.00 ogłoszenie wyników i wręczenie nagród laureatom.

UWAGA: Ze względu na trwający remont drogi wojewódzkiej nr 755 Ostrowiec Św.  - Ćmielów, prosimy wziąć pod uwagę możliwość opóźnień w dojeździe lub wybrać inną trasę dojazdu do Ćmielowa np. od strony Ożarowa lub miejscowości Boria, Ruda Kościelna.

Lista uczestników: format doc
Komputer i angielski okiem na świat
news: Nocsw11.jpg

Galeria z pierwszych spotkań


Ruszyły już pierwsze zajęcia w ramach realizowanego przez Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Ziemi Ćmielowskiej projektu pt. „Komputer i język angielski naszym oknem na świat” . Projekt jest dofinansowany przez Unię Europejską w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. W okresie od września 2014 do maja 2015 zostaną przeprowadzone zajęcia z języka angielskiego dla 2 grup młodzieży gimnazjalnej ze szkół w Ćmielowie i Brzóstowej oraz grupy dorosłych, jak również zajęcia informatyczne dla dorosłych. W projekcie bierze udział 70 osób, mieszkańców gminy Ćmielów.

Propozycja Domu Kultury 2014
news: top11.jpg
Dożynki Gminne 2014 i 90 lecie Straży w Buszkowicach
news: krio.jpg

Galeria


24 sierpnia odbyły się uroczystości dożynkowe i Jubileuszu OSP w Buszkowicach. Święto Plonów rozpoczęła msza święta w kościele parafialnym w Ćmielowie, celebrowana przez Proboszcza parafii Ks. Czesława Gumieniaka. W Homilii Ksiądz Proboszcz zwrócił uwagę na poczucie obowiązku wobec ziemi, rezygnacji z łatwiejszego życia w mieście na rzecz pracy w rolnictwie w kontekście do małych plonów. W godzinach popołudniowych w miejscowości Buszkowice rozpoczęto dalsze uroczystości od mszy polowej w intencji druhów strażaków, jubilatów miejscowej OSP, którą odprawił ks. Leszek Zajezierski. Następnie odbyła się uroczystość związana z jubileuszem 90 – lecia OSP w Buszkowicach podczas której wręczono odznaczenia resortowe i honorowe dla strażaków.

W dalszej części imprezy przeprowadzono uroczystości dożynkowe, w których udział wzięli przedstawiciele władz samorządowych, zaproszeni goście, mieszkańcy Buszkowic i Starostowie Dożynek: Justyna Kasprzyk, prowadząca wraz z mężem Jerzym gospodarstwo rolne i największą hodowlę koni zimnokrwistych w typie sztumskim, w województwie świętokrzyskim oraz Marcin Markiewicz, Sołtys miejscowości Buszkowice prowadzący gospodarstwo rolne o profilu produkcji roślinnej i zwierzęcej. W części artystycznej zaprezentowali się: KAPELA ĆMIELOWIACY, Zespół Ludowy BORIANKI, CHÓR ŚRODOWISKOWY JUTRZENKA i zespół Ludowy STOCANECZKA, który ośpiewał tegoroczny wieniec dożynkowy w kształcie dzbana obfitości, wykonany przez Panią Bożenę Szczygieł. Licznie zgromadzeni mieszkańcy Buszkowic mogli również obejrzeć występ Kabaretu PIGWA SHOW. Imprezę zakończyła zabawa taneczna z zespołem FAKT.

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
PIK
PIK

Sale do wynajęcia
Sale do wynajęcia

Instytut Książki
Instytut Książki