370,585 Unikalnych wizyt
Nawigacja
Strona główna
Dyrektor
Kontakt
Akustyk
Muzyk
Plastyk
Taniec
Zespoły śpiewacze
Galeria
Historia DK
Harmonogram pracy DK
Sale DK do wynajęcia
Szukaj
------------
Biblioteka
Historia Biblioteki
OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA
OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA

Kat4x4
Kat4x4

Dobra Rada
Dobra Rada

Solegro
Solegro

Powitanie
Witaj na stronie Domu Kultury.
Jesienne cudaki


Galeria


Jesień za oknem, coraz krótsze dni, chłodne poranki oraz piękne barwy dookoła. W nawiązaniu do tej mieniącej się różnymi kolorami pory roku Filia Biblioteczna w Borii zorganizowała dwa spotkania: "Jesienne cudaki"- dla dzieci i "Jesienne inspiracje" dla dorosłych.  W dniu 2.10.2015 w bibliotece spotkały się dzieci. Bibliotekarka jako "Pani Jesień" w barwnym kapeluszu, w złotej pelerynie, liściach i jarzębinie z wielkim koszem darów czytała dzieciom piękne wiersze o jesieni. Następnie opowiadała o oznakach jesieni i zadawała mnóstwo zagadek związanych tematycznie z aktualna porą roku. Prawidłowe odpowiedzi nagradzane były słodyczami. Po zabawie z "Panią Jesienią" dzieci pod czujnym okiem zaproszonej florystki tworzyły piękne jeże, cudaki z kasztanów, a także wyklejały zwinne zwierzątko-wiewiórkę. Po takiej dawce wrażeń, dzieci z jeżykami i zadowolonymi buziami udały się do domu. Spotkanie dla dorosłych odbyło się dnia 5.10.2015. Bibliotekarka czytała poezję jesienną, a florystka z przybyłymi na spotkanie paniami stworzyły piękne kompozycje jesienne. które można oglądać w bibliotece do dnia 10.10.2015. Jesienne spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem.

Propozycje Domu Kultury
Narodowe czytanie.


Dnia 5 września 2015 roku w całej Polsce odbyła się już 4 edycja akcji „Narodowe Czytanie”, zainicjowanej przez byłego Prezydenta Bronisława Komorowskiego i kontynuowanej przez obecnego Prezydenta Andrzeja Dudę. W tym roku czytana była powieść „Lalka” Bolesława Prusa. Do tegorocznej akcji włączyła się także biblioteka w Borii.

Spotkanie miłośników wspólnego czytania rozpoczęło się w bibliotece o godz. 18 – tej. Na wstępie Pracownik Biblioteki Pani Ewa Bednarska powitała uczestników i po krótce przedstawiła cel akcji.

Następnie w kameralnym nastroju przy kawie i ciastku miłośnicy książki rozpoczęli wspólne czytanie „Lalki”, jednego z arcydzieł Bolesława Prusa. Fragmenty powieści czytały: nauczyciel Barbara Madetko i bibliotekarz Ewa Bednarska.

Po przeczytaniu wybranych fragmentów powieści wywiązała się dyskusja na temat postaci występujących w utworze. Wokulski, Rzecki, Łęcka i Ochocki tworzą galerię niezapomnianych bohaterów, którzy mają nam coś ważnego do powiedzenia o sobie i o czasach, w których przyszło im żyć. Stwierdzeniem, że „Lalka” to doskonała powieść należąca do największych osiągnięć literatury polskiej, zakończyło się tegoroczne wspólne czytanie.

dla Oliwii
Wakscyjne spotkania z bajką po Europie


Galeria


Wakacje dobiegły końca i końca dobiegły spotkania dzieci w bibliotece w Borii pod hasłem"Wakacyjne podróże z bajką po Europie.Przez dwa miesiące dwa razy w tygodniu dzieci wędrowały odwiedzając różne europejskie państwa,gdzie uczestniczyły w zajęciach plastycznych,kulinarnych,ruchowych i literackich,a wszystko po to by wykształcić w dzieciach nawyk czytania i obcowania z książką.Młodzi czytelnicy poznawali położenie geograficzne,tradycje i kulturę danego kraju.Uczestnicy zajęć wykazali się dużymi umiejętnościami plastycznymi i wykonali wiele ciekawych prac,które można oglądać na wystawie w bibliotece do końca września.Wakacyjne spotkania zakończyły się ogniskiem z kiełbaskami,rozdaniem dyplomów oraz wspólna zabawą.Dziękuję wszystkim uczestnikom za udział w wakacyjnych zajęciach, za świetną zabawę,za emocje i za uśmiech.Serdeczne podziękowania kieruję również do Pani Dyrektor Domu Kultury w Ćmielowie Justyny Chamery za ufundowanie kiełbasek,Pana Krzysztofa Dąbka za ufundowanie napoi i lodów,a także dziękuję Pani sołtys Borii Bożenie Gałce za smaczne oponki.
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
PIK
PIK

Sale do wynajęcia
Sale do wynajęcia

Instytut Książki
Instytut Książki