599,939 Unikalnych wizyt
Nawigacja
Strona główna
Dyrektor
Kontakt
Akustyk
Muzyk
Plastyk
Taniec
Zespoły śpiewacze
Galeria
Historia DK
Harmonogram pracy DK
Sale DK do wynajęcia
Logo DK
Szukaj
News
------------
Biblioteka
Historia Biblioteki
Swiss Contribution

GÓRY ŚWIĘTOKRZYSKIE

NASZĄ PRZYSZŁOŚCIĄ

Laboratorium Ćmielowskich

Tradycji

OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA
OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA

Kat4x4
Kat4x4

Dobra Rada
Dobra Rada

Solegro
Solegro

Powitanie
Witaj na stronie Domu Kultury.
Sobótka w Annopolu

W miniona sobotę 24 czerwca, Zespół Śpiewaczy STOCANECZKA działający przy Domu Kultury w Ćmielowie, wziął udział w SOBÓTKACH w Annopolu nad Wisłą. W organizowanym podczas uroczystości konkursie śpiewaczym, kultywującym tradycje sobótkowe, Zespół STOCANECZKA jako jeden z 21 podmiotów otrzymał Wyróżnienie. Natomiast w konkursie na wianek sobótkowy zdobył III miejsce spośród 19 wianków przywiezionych do oceny. Gratulujemy zespołowi i życzymy wielu sukcesów na drodze kultywowania dziedzictwa i tradycji naszej małej Ojczyzny.
Nasi w Lipsku 2017


W dniu 9 czerwca podopieczne koła wokalnego Domu Kultury  Ćmielowie wzięły udział w XXI Przeglądzie Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej w Lipsku. Przed zgromadzona publicznością i konkursowym jury, dziewczęta wykonały piosenki: Patrycja Kaniewska „Rytm i Melodia”, Zuzanna Cebula ”W moim ogródecku”, Dominika Büttner „Śrubki Pana Michała”, Julia Miernikiewicz „Sza ba da” i Patrycja Dziwanowska „Niech żyje bal”.
Spośród 5 reprezentantek Domu Kultury w Ćmielowie Zuzanna Cebula wyśpiewała sobie Wyróżnienie, przyznane w kategorii wiekowej 11 – 13 lat. Cieszy nas nagroda zdobyta przez Zuzię. Dla dziewcząt była to możliwość prezentacji po za gminą Ćmielów, konfrontacji i wymiany doświadczeń z blisko 60 uczestnikami Lipskiego Przeglądu jak również zdobycia pierwszych wokalnych „szlifów” i mobilizacja do dalszej pracy podczas zajęć wokalnych w naszej instytucji z instruktorem muzyki Panem Łukaszem Warelisem.
Dzień Dziecka w Borii 2017


Z okazji Dnia Dziecka w dniu 2.06.2017 r. Filia Biblioteczna w Borii zaprosiła najmłodszych czytelników na wspólna zabawę. Spotkanie rozpoczęło się złożeniem życzeń najmłodszym i wspólnym czytaniem wiersza Juliana Tuwima "LOKOMOTYWA". Następnie dzieci tworzyły balonowe postaci bajkowe. Po fantazjach balonowych odbyło się malowanie twarzy, a następnie sesja fotograficzna` "Zakręcony uśmiech".  Kolejnym punktem spotkania było oglądanie wozu strażackiego, a na zakończenie czekał na uczestników słodki poczęstunek. Dzieci zadowolone i uśmiechnięte wróciły do domów.
Pociąg do czytania


W dniu 13 czerwca 2017 roku  Biblioteka Publiczna w Ćmielowie zorganizowała dwa spotkania pod hasłem „Pociąg do czytania” dla przedszkolaków z Samorządowego Przedszkola w Ćmielowie. Dom Kultury odwiedziło łącznie 38 dzieci.

Pierwsze spotkanie z grupą „Wesołe nutki” odbyło się o godzinie 9.30 a kolejne dla „Sówek” o 10.30.

Dzieci radośnie odwiedziły bibliotekę, zostały powitane przez prowadzącą spotkanie Panią Bożenę Rzepkę. Poznały różnicę między biblioteką a księgarnią, odpowiadały na pytania dotyczące:

- dbania o książki,

- zachowania w bibliotece,

- czytania w domu,

- domowej biblioteczki.

Prowadząca zapoznała przedszkolaków  z regulaminem czytania, który obowiązuje każdego czytelnika. Zachęcała do częstego sięgania do książek nie tylko w przedszkolu i w szkole, ale przede wszystkim w domu.

Po wysłuchaniu wierszyka „Skarga książki” i  ciekawej bajki  „Bałagan w bibliotece” dzieci podzieliły się swoimi wrażeniami.

Największym zainteresowaniem uczestników spotkania okazały się zagadki z tytułami wierszyków i bajek dla dzieci oraz przejażdżka wesołego pociągu między regałami (w celu znalezienia ukrytych postaci z bajek).

Na zakończenie spotkania wykonano zdjęcia, dzieci otrzymały cukierki i pamiątkowe dyplomy dla grupy.

 

Półkolonie z DK 2017

Dom Kultury im. W. Gombrowicza w Ćmielowie

zaprasza  dzieci z terenu Gminy Ćmielów w wieku 6 – 13 lat do udziału w półkoloniach

w terminie 26 czerwiec – 07 lipiec 2017

W programie:  zajęcia rekreacyjno-sportowe, zabawy integracyjne, zajęcia plastyczne i kulinarne oraz wycieczki i spotkania.

Warunkiem uczestnictwa jest wypełnienie przez rodzica/opiekuna prawnego Karty kwalifikacyjnej uczestnika półkolonii i dostarczenie do sekretariatu  Domu Kultury w Ćmielowie w terminie do 23 czerwca. O zakwalifikowaniu się uczestnika decyduje kolejność złożenia Karty kwalifikacyjnej (karty dostępne u organizatora). Wszelkich dodatkowych informacji można uzyskać w sekretariacie Domu Kultury w Ćmielowie lub pod numerem telefonu   15 861 21 08.

Karta kwalifikacyjna i regulamin:

format doc

format pdf

SERDECZNIE  ZAPRASZAMY

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
LGD

PIK
PIK

Sale do wynajęcia
Sale do wynajęcia

Instytut Książki
Instytut Książki

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa
Zakupy nowości czytelniczych w ramach dofinansowania