358,466 Unikalnych wizyt
Nawigacja
Strona główna
Dyrektor
Kontakt
Akustyk
Muzyk
Plastyk
Taniec
Zespoły śpiewacze
Galeria
Historia DK
Harmonogram pracy DK
Sale DK do wynajęcia
Szukaj
------------
Biblioteka
Historia Biblioteki
OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA
OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA

Kat4x4
Kat4x4

Dobra Rada
Dobra Rada

Solegro
Solegro

Powitanie
Witaj na stronie Domu Kultury.
Dzień Ceramika 2015r.


Galeria


W minioną niedzielę 2 sierpnia, po raz kolejny na Stadionie Miejskim w Ćmielowie ćmielowscy ceramicy obchodzili swoje święto. W ramach zorganizowanego festynu rodzinnego uczestnicy mogli posłuchać występów dzieci i młodzieży z koła wokalnego w Domu Kultury w Ćmielowie a najmłodsi nieodpłatnie skorzystać z urządzeń dmuchanych. Duet: Anna Pietrzak i Bronisław Kornaus, soliści zespołu PARTITA, przybliżył piosenki nieżyjącej już wokalistki Ireny Jarockiej. Natomiast zespół TALKING BROTHERS wprowadził publiczność w klimat muzyki lat 80 – tych i 90 – tych. Można było usłyszeć największe przeboje tamtego okresu takie jak: „Cheri Cheri Lady”, „You're My Hart, You're My Soul” czy „Atlantis Is Halling”. Przybyli na uroczystość goście: Zbigniew Pacelt Poseł na Sejm RP, Kazimierz Kotowski członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego, Arkadiusz Bąk Przewodniczący Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego, Hubert Żądło członek Zarządu Powiatu Ostrowieckiego, Halina Starzomska i Mirosław Rogoziński przewodniczący Związków Zawodowych działających na terenie polskich Fabryk „Ćmielów” i „Chodzież” SA wraz z Przewodniczącą Rady Miejskiej w Ćmielowie Marianną Gierczak i Burmistrzem Ćmielowa Janem Kuśmierzem, złożyli życzenia ćmielowskim ceramikom.

Festyn zakończyła zabawa taneczna z zespołem MIRAŻ MST. Organizatorem imprezy był Urząd Miasta i Gminy w Ćmielowie oraz Dom Kultury im. W. Gombrowicza w Ćmielowie. Sponsorami imprezy były Polskie Fabryki Porcelany „Ćmielów” i „Chodzież” SA oraz Komisja Zakładowa NSZZ „Solidarność” i Związek Zawodowy Pracowników Zakładów Porcelany „Ćmielów” Sp. z o.o.

Dzień Ceramika 2015
Nasze węże nie gryzą- co się robi na plastyce
Nasze węże nie gryzą - ostatnie zajęcia plastyczne
przed wakcjami.Galeria
Piknik Rodzinny 2015


Fotorelacja


Po raz piąty w minioną niedzielę 5 lipca, na Stadionie Miejskim odbył się Gminny Turniej Sołectw Ćmielów 2015. W tegorocznej edycji Turnieju wzięło udział 8 drużyn soleckich: z Borii, Brzóstowej, Buszkowic, Podgórza, Piasków Brzóstowskich, Stoków Starych, Wojnowic, Wólki Wojnowskiej oraz 1 drużyna Rady Osiedlowej nr 3 z Ćmielowa. Trzyosobowe składy ( w tym jedna kobieta obowiązkowo) zmierzyły się w konkurencjach sprawnościowych – toczeniu opony samochodowej po torze przeszkód, rzucie gumofilcem do taczek, przenoszeniu wody w kubkach na czas czy oddzielaniu fasoli od grochu na czas. Dodatkowo drużyny miały zaprezentować się w przyśpiewce ludowej opartej o obrzęd weselny, świętojański lub dożynkowy, wypełnić test wiedzy dotyczący rocznic: 510 – lecia nadania praw miejskich, 225 - lecia porcelanowej marki Ćmielów, 110 – lecia OSP Ćmielów oraz 25 – lecia Samorządu. Sołectwa miały również okazje zaprezentować się w dodatkowej nieobowiązkowej konkurencji „Jak nas widzą….” , polegającej na stworzeniu stoiska prezentującego dane sołectwo lub osiedle. Zgromadzeni licznie na Stadionie Miejskim mieszkańcy gminy, mogli oglądać stoika siedmiu sołectw, na których przygotowano jadło regionalne, rękodzieło, plansze z historią sołectwa i inne przedmioty charakterystyczne z daną miejscowością. Po przeprowadzeniu wszystkich konkurencji i podliczeniu zdobytych punktów Komisja w składzie: Monika Gromczyk pracownik Biura LGD „Krzemienny Krąg” w Bałtowie, Alina Adamska reprezentująca Klub Przyjaciół Pojazdów Dawnych SINGIEL oraz Marek Czarnecki Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Sadowiu, przyznała następujące miejsca w Turnieju:

Miejsce IX - 97 punktów Sołectwo Wojnowice,

Miejsce VIII – 113 punktów Rada Osiedlowa Nr 3 w Ćmielowie

Miejsce VII - 141 punktów Sołectwo Podgórze

Miejsce VI – 151 punktów Sołectwo Boria

Miejsce V – 160 punktów Sołectwo Wólka Wojnowska

Miejsce IV – 163 punktów Sołectwo Buszkowice

Miejsce III – 168 punktów Sołectwo Stoki Stare

Miejsce II – 190 punktów Sołectwo Brzóstowa

Miejsce I – 225 punktów Sołectwo Piaski Brzóstowskie

Każda z drużyn otrzymała pamiątkowy dyplom, oraz nagrody finansowe w wysokości: za I miejsce 500,00 zł, za II miejsce 300,00 zł, za III miejsce 200,00 zł za miejsca od IV do IX po 100,00 zł. Dodatkowo dla pierwszych trzech drużyn zostały ufundowane puchary, które wręczył Burmistrz Ćmielowa Jan Kuśmierz. Natomiast najlepsza drużyna w Turnieju otrzymała nagrodę dodatkową w postaci grilla, ufundowaną przez FU Malina z Ostrowca Świętokrzyskiego.

Głównym celem organizowanego od pięciu lat turnieju jest popularyzacja dziedzictwa kulturowego Gminy Ćmielów, kultywowanie tradycji i pobudzanie aktywności społecznej oraz integracja mieszkańców gminy.

Na zakończenie pikniku przed zgromadzona publicznością zaprezentowały się zespoły młodzieżowe działające w Klubie Akustyka

Impreza została zorganizowana przez: Urząd Miasta i Gminy w Ćmielowie oraz Dom Kultury im. W. Gombrowicza w Ćmielowie.

Pasowanie 2015


galeria


Pasowanie czytelników 24.06.2015r

W naszej bibliotece, pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników jest wpisane na stałe do uroczystości rozpowszechniania czytelnictwa.

Specjalnie na tę okazję została przygotowana lekcja biblioteczna, podczas której przekazano wiedzę o książce i bibliotece.

Następnie uczniowie klasy pierwszej Szkoły Podstawowej w Brzóstowie pod opieką pani Lidii Bednarskiej zostali pasowani na czytelników naszej biblioteki w Ćmielowie.

Uroczyście przyrzekali, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika.

Po przyrzeczeniu nastąpiło uroczyste pasowanie na czytelnika, którego dokonała starszy bibliotekarz Bożena Rzepka, oraz wręczyła kolorowe ołówki na pamiątkę.

Jednocześnie wszystkim uczniom życzyła udanych, aktywnych wakacji

i ciekawej przygody wśród książek.

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
PIK
PIK

Sale do wynajęcia
Sale do wynajęcia

Instytut Książki
Instytut Książki