230,994 Unikalnych wizyt
Nawigacja
Strona główna
Dyrektor
Kontakt
Akustyk
Muzyk
Plastyk
Taniec
Galeria
Historia DK
Harmonogram pracy DK
Sale DK do wynajęcia
Szukaj
------------
Biblioteka
Historia Biblioteki
OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA
OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA

Kat4x4
Kat4x4

Dobra Rada
Dobra Rada

Solegro
Solegro

Powitanie
Witaj na stronie Domu Kultury.
Dzień Ceramika 2014
Zawody Strażacko Pożarnicze - Ćmielów 2014
Sukces Stocaneczki 2014


Kolejny sukces podopiecznych Domu Kultury w Ćmielowie. Podczas XI Nadwiślańskich Spotkań Sobótkowych organizowanych 21 czerwca w Annopolu zespół śpiewaczy STOCANECZKA zdobył III miejsce w Konkursie Pieśni i Obrzędów Sobótkowych oraz I miejsce w Konkursie Wianków Sobótkowych. W tegorocznej edycji konkursu 15 osobowy zespół zaprezentował 2 pieśni a cappella: „ Smutno słoneczko świeciło” i „Ty se pójdziesz lasem”. Natomiast wianek sobótkowy został wykonany przez Panią Zofię Kucharską ze Stoków Małych.

Zespół „ Stocaneczka” skupia mieszkańców miejscowości Stoki Duże, Stoki Małe i Ruda Kościelna. Istnieje już od ponad 30 lat. Swoimi występami uświetnia uroczystości gminne i powiatowe, dbając o kultywowanie lokalnych tradycji i obrzędów.

Biesiada Ludowa 2014


Galeria


Jednym z wielu urokliwych miejsc w gminie Ćmielów jest niewątpliwie usytuowany w lesie nad rzeką Kamienną Zbiornik Retencyjny TOPIOŁKI w Piaskach Brzóstowskich. Stanowi on doskonałe miejsce do wypoczynku dla osób ceniących spokój i ciszę oraz wędkarzy. Z myślą o promocji tego wyjątkowego miejsca organizowana jest przez Dom Kultury w Ćmielowie impreza plenerowa. Tegoroczna edycja została zorganizowana 22 czerwca pod nazwą „Biesiada Ludowa”. Podczas pikniku można było zobaczyć występy zespołów ludowych działających na terenie gminy: „Borianki” i „Stocaneczka”, Chóru Środowiskowego „Jutrzenka”, grupy przedszkolnej z Filii Samorządowego Przedszkola w Ćmielowie, która zaprezentowała program ludowy. W części drugiej imprezy został przeprowadzony IV Gminny Turniej Sołecki Ćmielów 2014. Trzyosobowe zespoły zmagały się z zadaniami min. wykonania stracha na wróble, kręcenia hula – hop, wbijaniu gwoździ w deskę czy przyszywaniu guzika do koszuli. Dodatkowo należało zaprosić do swojego sołectwa przez reklamę miejscowych walorów czy odpowiedzieć na wylosowane pytanie dotyczące wiedzy ogólnej o gminie. Drużyny mogły przygotować również stoiska prezentujące sołectwo. W turnieju wzięło udział 4 drużyny sołeckie i jedna drużyna z Rady Osiedlowej. Po przeprowadzeniu 8 konkurencji I miejsce już po raz czwarty zdobyło Sołectwo z Piasków Brzóstowskich. II miejsce wywalczyło sołectwo Stoki stare. III miejsce zdobyło sołectwo z Wólki Wojnowskiej. IV miejsce przypadło sołectwu Grójec natomiast V Radzie Osiedlowej Nr 3 z Ćmielowa. Nad przebiegiem turnieju czuwało Jury w składzie Justyna Niedziela – Gawlik, pracownik Urzędu Gminy w Rzeczniowie, członek Rady Decyzyjnej LGD „ Krzemienny Krąg” w Bałtowie i Monika Nowocień, pracownik Świętokrzyskie Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach Powiatowy Zespół Doradczy w Ostrowcu Świętokrzyskim. Drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy i nagrody finansowe: 500, 300, 200 i po 100 zł. Dodatkowo zwycięzcom I, II i III miejsca Burmistrz Ćmielowa Jan Kuśmierz wręczył pamiątkowe puchary. W tym roku postanowiono dodatkowymi dyplomami wyróżnić Sołtysów: Adama Łupisza , Jerzego Sykałę, Piotra Paszyńskiego, Zenona Wziątka, oraz Radnego Rady Osiedla Nr 3 Stanisława Samsona, za wkład w organizację turnieju przez przygotowanie drużyn do udziału. Podczas imprezy nie zabrakło również występu gwiazdy wieczoru. Grupę skiffulowa NO TO CO przypomniała zgromadzonej publiczności takie utwory jak: „Po ten Kwiat”, „Te opolskie dziołchy”, „My kibice” znana jako „ Po zielonej trawie piłka goni” czy „Pożar w Kwaśniewiczach”. Piknik zakończyła zabawa taneczna z zespołem SYSTEM BAND.

Impreza była współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w Ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007 – 2013, działanie 4.1 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju”. Partnerem Projektu byli: Urząd Miasta i Gminy w Ćmielowie, Samorządowy Zakład Wodociągów i Gospodarki Komunalnej w Ćmielowie oraz Koło Polskiego Związku Wędkarskiego Nr 11 w Ćmielowie.

Bajki wędrują po świecie


Galeria zdjęć


W Domu Kultury przy bibliotece działa koło teatralne. Jest alternatywą do zagospodarowania czasu wolnego dzieciom i młodzieży tak, aby chętniej korzystały z różnych form kultury.

W dniu 17 06 -2014 w Domu Kultury w Ćmielowie o godz. 10 odbyło się przedstawienie teatralne pt.: „ Bajki wędrują po świecie " - Śnieżka , Czerwony Kapturek, Kopciuszek to kilka bajek w których dzieci i młodzież zmieniały się w aktorów i prezentowały swoje umiejętności.

Było to przedstawienie współczesne, w którym zaprezentowali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Ćmielowie, Szkoły Podstawowej Nr 7 w Ostrowcu Świętokrzyskim, Gimnazjum w Ćmielowie i Gimnazjum w Brzóstowej.

Spektakl pozwolił każdemu z widzów przeżyć i zrozumieć swoje uczucia, rozwinąć wyobraźnię oraz wyposażyć w wiedzę o teatrze i nabyciu wrażliwości na sztukę. Przedstawienie obejrzało 250 widzów, głównie dzieci szkolne, nauczyciele oraz rodzice. Sztuka została przygotowana przez B. Rzepkę,
A. Łysoniewską. Oprawę plastyczną przygotowała B. Szczygieł. Oprawę muzyczną przygotował M. Kosowski.

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
PIK
PIK

Sale do wynajęcia
Sale do wynajęcia

Instytut Książki
Instytut Książki