387,304 Unikalnych wizyt
Nawigacja
Strona główna
Dyrektor
Kontakt
Akustyk
Muzyk
Plastyk
Taniec
Zespoły śpiewacze
Galeria
Historia DK
Harmonogram pracy DK
Sale DK do wynajęcia
Szukaj
------------
Biblioteka
Historia Biblioteki
OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA
OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA

Kat4x4
Kat4x4

Dobra Rada
Dobra Rada

Solegro
Solegro

Powitanie
Witaj na stronie Domu Kultury.
Kiermasz na Rynku w Ostrowcu
Zaproszenie dla Wystawców na Kiermasz Bożonarodzeniowy na Rynku w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Informujemy, że rozpoczęły się przygotowania do Kiermaszu Bożonarodzeniowego na Rynku w Ostrowcu Świętokrzyskim. Do udostępnienia przygotowano 6 drewnianych straganów handlowych oraz miejsca pod stoiska własne. Podczas kiermaszu będzie możliwa wystawa i handel artykułami spożywczymi i przemysłowymi. Preferowane są artykuły o charakterze świątecznym, takie jak wyroby regionalne, rękodzieło, świąteczne ozdoby i akcesoria dekoracyjne, stroiki, choinki, artykuły spożywcze w tym drobne przekąski, potrawy i wypieki świąteczne. Proponujemy Wystawcom prezentowanie i sprzedaż towarów w dniach 5-6 grudnia, 12-13 grudnia, 19-24 grudnia oraz 6 stycznia. Wystawcy nieprowadzący zarobkowej działalności (stowarzyszenia, jednostki oświatowe, twórcy ludowi, koła gospodyń wiejskich itp.) mogą prezentować i sprzedawać swoje wyroby bez opłat za stoisko, dla najemców drewnianych straganów opłata wynosi 20 zł/dzień, a  za stoisko własne 10 zł/dzień.

Karty zgłoszenia uczestnictwa w Kiermaszu  należy składać do dnia 25 listopada br. wg załączonego wniosku, w Biurze Obsługi Interesanta Urzędu Miasta w Ostrowcu Św. , sala A stanowisko 15, tel. 041 26 72 224, 041 26 72 223 lub 041 26 72 251.

W trakcie trwania kiermaszu będą mogły zaprezentować swój dorobek wszelkie grupy artystyczne i folklorystyczne – w tym zakresie należy kontaktować się z Miejskim Centrum Kultury w Ostrowcu Św. tel.  041 247 65 80.

REGULAMIN KIERMASZU (format .doc)

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY (format .doc)

 

Wydział Mienia Komunalnego

Urząd Miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim

Ul. J. Głogowskiego 3/5

27-400 Ostrowiec Świętokrzyski

tel. 041 26 72 223

e-mail: wmk@um.ostrowiec.pl

admin dnia listopad 20 2015 09:01:37 · Drukuj
Dzień Niepodległości 11 Listopad


Galeria


Tegoroczne gminne obchody Święta Niepodległości w Ćmielowie, rozpoczęto Mszą Świętą w miejscowym kościele parafialnym, którą odprawił Ksiądz Proboszcz Czesław Gumieniak. Następnie poczty sztandarowe, delegacje zakładów pracy, szkół, organizacji oraz ugrupowań politycznych, przeszły do Rynku Miejskiego. Pod Pomnikiem Bojownikom o Niepodległość i Sprawiedliwość Społeczną znajdującym się w Parku Miejskim, poszczególne delegacje złożyły wiązanki. Odczytano również referat okolicznościowy. Do zgromadzonych uczestników zwrócił się także Burmistrz Ćmielowa Jan Kuśmierz, który podkreślił fakt, iż obecne pokolenie Polaków ma możliwość żyć w czasach kiedy nie trzeba walczyć o wolność i niepodległość. Podziękował również wszystkim uczestnikom uroczystości za udział w obchodach. Następnie w sali widowiskowej Domu Kultury w Ćmielowie odbyła się część artystyczna na którą złożyły się: program słowno – muzyczny zaprezentowany przez uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Brzóstowej i Gimnazjum w Brzóstowej, przygotowany przez Panie: Joannę Utnik, Dorotę Kaniewską, Halinę Ćwik i Magdalenę Nogalską. Przed zgromadzoną publicznością zaprezentował się również Chór Środowiskowy „Jutrzenka” działający przy Domu Kultury w Ćmielowie a prowadzony przez Pawła Cieślika. Na podsumowanie uroczystości wystąpiła grupa taneczna z Domu Kultury, prowadzona przez Jadwigę Rękawek, która zaprezentowała krakowiaka. Część artystyczna gminnych obchodów Święta Niepodległości była pierwszą uroczystością jaka odbyła się w nowowyremontowanej sali widowiskowej Domu Kultury w Ćmielowie.
Halloween w Borii


Galeria


W piątek 30 października biblioteka w Borii zorganizowała dla dzieci Halloween. Czytelnia zamieniła się w tym dniu w "straszną komnatę". Z tej okazji wszystkie dzieci wraz z bibliotekarką pojawiły się w strasznych przebraniach. Dzieci zapoznały się z historią Halloween, stworzyły papierowe duszki i brały udział w konkursach podczas których musiały się wykazać pomysłowością i zręcznością. Dużo emocji wywołała wieczorna wędrówka po okolicy i zabawa cukierek albo psikus. Dzieci odwiedzały mieszkańców, gdy ktoś nie chciał dać cukierka, o trzymywał od dzieci psikusa np. pomalowanie drzwi dżemem. Tego dnia biblioteka wyglądała jak "straszny dwór" , ale najważniejsze było to, że w ten upiorny wieczór było dużo śmiechu i radości. Wszyscy spędzili czas w miłej atmosferze mając nadzieję, że za rok znów spotkają się, aby uczestniczyć w tak fantastycznym wydarzeniu. admin dnia listopad 03 2015 11:30:48 · Drukuj
11 Listopad 2015
Puchatkowe urodziny


Galeria


Kubuś Puchatek to jeden z najsympatyczniejszych misiów książkowych, ulubieniec wszystkich dzieci.14 października 2015r.amator miodku ukończył 89 lat. Z tej okazji  16 października biblioteka w Borii zorganizowała dzieciom Puchatkowe urodziny, imprezę czytelniczo-plastyczną. Urodzinowi goście wysłuchali fragmentów opowiadania "Kubuś Puchatek" czytanych przez bibliotekarkę, oraz poznali wiele ciekawych faktów, m.in. to, że wszystkie zwierzęta występujące w książce, były tak naprawdę zabawkami należącymi do Krzysia, syna autora, podarowanymi mu z różnych okazji przez różne osoby: rodzinę, znajomych i nieznajomych. Głosy i dialogi wymyśliła mama Krzysia i bawiący się pluszakami, sam Krzyś. Kolejnym punktem spotkania były zajęcia plastyczne Miłośnicy misia malowali portret Kubusia, buzię Kubusia na balonach, a także wykonali piękną makietę "Stumilowego Lasu", którą można oglądać w bibliotece do 30 października 2015r.Zabawę uwieńczył pyszny tort z ognistymi fontannami. Na koniec milusińscy zostali udekorowani orderami "Przyjaciel Kubusia Puchatka". Dzieci z żalem opuszczały bibliotekę, ale zapowiedziały, że za rok też przyjdą świętować urodziny Kubusia Puchatka.

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
PIK
PIK

Sale do wynajęcia
Sale do wynajęcia

Instytut Książki
Instytut Książki

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa
Zakupy nowości czytelniczych w ramach dofinansowania