Obchody Święta 3 Maja 2014

Oficjalna uroczystość
Bieg Ceramika
Ćmielowska Muzyka Alternatywna

3 maja ćmielowianie obchodzili Święto Uchwalenia Konstytucji 3 Maja, które rozpoczęły uroczystości patriotyczne. Tradycyjnie o godzinie 9 uczestnicy zgromadzili się podczas mszy w Kościele Parafialnym w Ćmielowie. Następnie mieszkańcy, poczty sztandarowe i delegacje instytucji, zakładów pracy oraz związków i ugrupowań, przeszły do Rynku Miejskiego gdzie pod pomnikiem „O Wolność i Demokrację” zostały złożone wiązanki okolicznościowe. Uczniowie Gimnazjum w Ćmielowie, odczytali referat okolicznościowy. Na tym uroczystości oficjalne zakończono. Od godziny 15.00 na scence przed Domem Kultury w Ćmielowie odbywały się występy podopiecznych Domu Kultury. Przed zgromadzona publicznością zaprezentowali się: Julia Miernikiewicz, Kacper Kaniewski, Aleksandra Watras, Emilia Buczkowska, Wiktoria Wójcik, Dominika Büttner, Natalia Spychaj, Izabela Pięta oraz młodsza i starsza grupa taneczna. Do tegorocznego Święta Uchwalenia Konstytucji 3 Maja przyłączono tradycyjny w Ćmielowie Bieg „Skoczny Ceramik”, który miał formę biegu ulicznego. Uczestnicy przebiegali trasę 1500 m z ulicy Długiej pod Dom Kultury. Zwycięzcy biegu otrzymali pamiątkowe dyplomy, puchary, które wręczył Burmistrz Ćmielowa oraz nagrody ufundowane przez SKOK Zygmunta Chmielewskiego. W tegorocznej edycji biegu zwyciężyli: w kategorii 11-13 lat dziewcząt 3 miejsce Natalia Spychaj, 2 miejsce Wiktoria Starzomska, 1 miejsce zdobyła Weronika Przygoda. W kategorii 11-13 lat chłopców 3 miejsce zdobył Jakub Jeziorski, 2 miejsce Kacper Oraniec, natomiast 1 miejsce wywalczył Mateusz Różalski. W Kategorii 14 – 16 lat 3 miejsce zdobyła Izabela Kućma, 2 miejsce przypadło Klaudii Jarosz a 1 miejsce Adriannie Łacinnik. W kategorii 14 – 16 lat chłopców 3 miejsce zdobył Hubert Czerpak, 2 miejsce Kamil Łubkowski natomiast 1 miejsce Dawid Łucki. W kategorii 17 lat i więcej kobiet 3 miejsce otrzymała Sylwia Szczygieł, 2 miejsce Justyna Grad natomiast 1 miejsce Klaudia Szczygieł. W kategorii 17 lat i więcej mężczyzn 3 miejsce otrzymał Mateusz Kubas, 2 miejsce przypadło Grzegorzowi Dabrowskiemu natomiast 1 Damianowi Arczewskiemu. Dodatkowo nagrodzono najmłodszego zawodnika, którym był Łukasik Daniel i najstarszego zawodnika. To wyróżnienie otrzymał Dariusz Piętka. Z okazji obchodzonego święta państwowego oraz 10 rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej i obchodzonego 2 maja Święta Flagi Państwowej, przygotowano quiz z nagrodami, które ufundował Samorządowy Inspektorat Oświaty w Ćmielowie. Nie zabrakło również konkursu wiedzy o SKOK-u. Uczestnicy również musieli odpowiedzieć na przygotowane pytania. Ostatnim punktem programu był przegląd zespołów muzyki alternatywnej w którym udział wzięły zespoły: TRANSFUZJA, SCHIZOFRENIA, AZOTOX, SONIVIUS, FRIDHOF i gościnnie grupa z Lipska: NA ZEWNĄTRZ. Organizatorem uroczystości oraz VIII Biegu Ulicznego „Skoczny Ceramik” byli: Urząd Miasta i Gminy w Ćmielowie, Dom Kultury im. W. Gombrowicza w Ćmielowie, MOZ NSZZ „Solidarność” Porcelany „Ćmielów”.